Ślubny NIEporadnik

Ślubny NIEporadnik czyli co warto wiedzieć o wyborze fotografa na ślub.

 

Wybór fotografa na ślub to nie małe wyzwanie zwłaszcza że robienie zdjęć stało się nieodzownym elementem codzienności. Każdy z nas ma kogoś kto „robi zdjęcia” i „ma dobry aparat”. Dlaczego warto zatrudnić profesjonalistę i jak wyłonić go z grona „robiących zdjęcia”?

  1. Zapytaj swoich znajomych o ich doświadczenia z fotografem – jaką mieli z nim relację? Co im się podobało a co nie?
  2. Przejrzyj portfolio – zastanów się czy chciałbyś mieć takie zdjęcia z własnego ślubu. Czy podoba Ci się kolorystyka, obróbka graficzna?
  3. Umów się z fotografem na kawę.  To całkiem poważna rada. Dobre zdjęcia to wynik dobrej relacji. Profesjonalista znajdzie na to czas, będzie czerpać radość ze spotkania i nie będzie naciskał na podpisanie jak najszybciej umowy. Cel spotkania to wzajemne poznanie siebie oraz pracy fotografa.
  4. Poproście fotografa aby pokazał Wam jeden cały materiał ze ślubu i wesela. Łatwiej jest pokazać 20 najlepszych zdjęć zrobionych przez 10 ślubów niż 300 z jednego!
  5. Może jednak weźmiemy kogoś znajomego? Dlaczego nie? Po pierwsze: wujek, przyjaciel czy znajomy jest gościem, pomyśl czy chciałbyś iść na czyjeś wesele i pracować? Po drugie: Dobre zdjęcia to nie tylko efekt zgrania ich z aparatu na płytę DVD ale również cały proces postprodukcji. Dzięki temu zdjęcia są dopieszczone w każdym szczególe. Czy myślisz, że wujek poświęci na to 2 tygodnie swojego czasu?
fotografia ślubna

 

  1. Czy umowa jest konieczna? Tak! To Wasza gwarancja, że otrzymacie to co słownie  ustaliliście, dlatego też warto zatrudnić fotografa działającego legalnie. Jak czytać umowę? Najlepiej razem z fotografem – zawsze można zapytać o każdy z elementów. Na co zwrócić uwagę? Na ilość zdjęć, czas w którym towarzyszy Wam fotograf w tym wyjątkowym dla Was dniu oraz co najważniejsze co jest w zapłaconej przez Was kwocie, czy tylko zdjęcia na płycie (ile?) czy produkt w postaci albumu czy fotoksiążki (jak on wygląda? Jakiej jest jakości?).
  2. Czy cena jest wyznacznikiem jakości? Dobry fotograf ceni swoją pracę, ma wysokiej jakości sprzęt, oryginalne programy graficzne oraz oferuje wysokiej klasy produkty. To wszystko sprawia, że zdjęcia są piękne i dobre jakościowo.

„Cukierek cukierkowi nie równy – można zjeść landrynkę a można truflę. Co wolisz?”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s