Czy warto zatrudnić profesjonalnego fotografa na ślub i wesele?

Czy warto zatrudnić profesjonalnego fotografa na ślub i wesele? Pytanie przed, którym stoi nie jedna Para Młoda. Z jednej strony chcecie mieć piękne fotografie z Waszego Dnia, z drugiej ciąć koszta. Czy warto poprosić „kogoś znajomego, kto ma dobry aparat i robi ładne zdjęcia”?

slub-lublin-fotografia

Czy można zaoszczędzić i upiec dwie przysłowiowe pieczenie na jednym ogniu? Kilka faktów:

1.  Znajomy czy ktoś z rodziny „robiąc zdjęcia” na Waszej uroczystości na pewo nie będzie czuł się gościem ale osobą z „obsługi”.

2. „Dobry aparat” i „ładne zdjęcia”, które robi ktoś na codzień to za mało przy ślubnej fotografii, która jest wymagająca ze względu na różnego rodzaju oświetlenie w Kościele czy sali weselnej.

3. Profesjonalna fotografia to coś więcej niż wciśnięcie przycisku migawki i później zgranie zdjęć z karty na płytę DVD, piękne zdjęcia ślubne to długi proces od zapisania zdjęcia, jego graficznej postprodukcji, po wydruk na wysokiej jakości papierze czy  w postaci wysokogatunkowej fotoksiążki lub albumu.

4. Zdjęcia z Dnia Ślubu będziesz oglądać przez lata, pokażesz je dzieciom, później wnukom – powól by zawsze zachwycały widza.

5. Profesjonalny fotograf to ktoś kto oprócz „obsługi aparatu” ma na uwadze: to jak wyglądasz, z jaką miną sama będziesz podobała się sobie najbardziej, poprawi welon, doradzi w kwestii kolorystyki dodatków, ma mnóstwo ciekawych pomysłów, sprawi, że każdy kadr będzie przemyślany, a Wy jako Młoda Para nie będziecie się musieli martwić czy mamy zdjęcie z babcią? Pozwólcie zadbać o siebie;)

6. Próbując na czymś zaoszczędzić zawsze płacę dwa razy i nigdy nie jestem zadowolona.

7. Dobra jakość ma swoją cenę.

o tym jak odróżnić profesjonalistę od „kogoś kto robi zdjęcia” przeczytacie we wcześniejszym poście Ślubnego NIEporadnika.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s